Global warming - nová kolekcia 2018

Global warming - nová kolekcia 2018
Global warming - nová kolekcia 2018 Global warming - nová kolekcia 2018
Kód produktu: Ekológia
Dostupnosť: Skladom
Cena:
39,00€

Množstvo:  
   -   

Ekológia - globálne otepľovanie

Ekológia je veda, ktorá sa zaoberá skúmaním, ako sa živé organizmy správajú v okolitom prostredí a vykonávajú aktivity, ktoré vytvárajú rovnováhu v životnom prostredí. Človek je hlavnou príčinou ekologickej nerovnováhy vo svete. Chemické produkty a znečistenie, ktoré sa rozširuje v životnom prostredí kvôli priemyselnému rozvoju nenávratne ovplyvňuje náš ekosystém. Vyklčovanie a ničenie svetovej fauny a flóry sú výsledkom nekontrolovanej urbanizácie. Podľa Potravinovej a poľnohospodárskej organizácie OSN (FAO) každý rok stratíme 14,2 miliónov ha lesov vyklčovaním, pričom len 5,2 miliónov ha sa za ten istý čas vysadí, t.j. ročne strácame 9 miliónov ha lesov.

Globálne otepľovanie je označenie zložitého a nie celkom objasneného procesu, ktorého výsledkom je vzostup priemernej teploty oceánov a atmosféry v krátkom časovom úseku (niekoľkých desiatok až stoviek rokov) v mierke celej planéty. V užšom význame sa tento termín používa na klimatické zmeny pozorované na konci 20. storočia.

Podľa záverov IPCC sa na tomto zvýšení priemerných ročných teplôt výraznou mierou, najmä posledných 25 – 50 rokov, podieľa činnosť človeka, a to najmä emisie skleníkových plynov, ako napríklad oxid uhličitý (CO2). Podľa inej teórie sú hlavnou príčinou globálneho otepľovania prírodné cykly, ako napríklad kolísanie slnečnej aktivity. Prírodné cykly sú však zriedkavo označované ako jediná príčina globálneho otepľovania.Svetový deň životného prostredia pripadá na 5. Júna. Situácia na území Slovenskej republiky je zatiaľ únosnejšia ako v celosvetovom meradle. Predsa sa aj na našom území objavujú ekologické katastrofy, akou bola napríklad víchrica v roku 2004, ktorá zničila tisícky hektárov lesa  v Tatrách.

Špecifikácia hodiniek:
Priemer ciferníka: 44 mm
Strojček: SEIKO PC32S
Ochrana ciferníka z minerálneho skla
Silikónový remienok: 20 mm
Vode odolné: 3ATM - tento stupeň vodotesnosti je väčšinou označený len water resistant ale niekedy je vygravírovaný aj údaj 3ATM poprípade 30m. Hodinky s takouto vodotesnosťou nie sú vodotesné ale len vode odolné. Vode odolné hodinky sa môžu používať iba v styku s tečúcou vodou (umývanie rúk, sprcha atd.) a nie v priamom styku s okolitou vodou, tj. Nesmie na ne pôsobiť priamy okolitý tlak vody (kúpanie).

 

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -            +

Opište kód z obrázku: