Children - nová kolekcia 2018

Children - nová kolekcia 2018
Children - nová kolekcia 2018 Children - nová kolekcia 2018
Kód produktu: Deti
Dostupnosť: Skladom
Cena:
39,00€

Množstvo:  
   -   

Deti
Detstvo je jednou z najradostnejších častí ľudského života. Napriek tomu až jedna tretina celej detskej populácie nemá to šťastie vychutnať si krásu a jednoduchosť bezstarostného detstva. Zatiaľ čo niektoré deti žijú v blahobyte, existujú aj také, ktorých každodenný život sprevádza chudoba a boj o prežitie. 

 

Tlak na tieto deti, aby si zabezpečili pre seba a niekedy pre celú rodinu živobytie, ich núti začať pracovať už v rannom detstve. Každoročne 1,2 milióna detí sú obeťami detskej práce, 1,8 milióna detí je obeťami sexuálneho zneužívania a viac ako 132 miliónov detí vo veku do 15 rokov pracuje v poľnohospodárstve ako otroci. Takéto pracovné podmienky ako aj podvýživa, ktorá je výsledkom chudoby úplne ničí detstvo týmto deťom.

Koľko presne je týraných a zanedbávaných detí na Slovensku nevedno. Odhady hovoria o jednom až dvoch percentách, ale sú neoficiálne. Medzi najčastejšie formy páchania domáceho násilia na deťoch patrí opakované fyzické a psychické týranie, verbálne útoky, najmä vyhrážanie sa a pohlavné zneužívanie. Počet vyňatých detí z rodiny na Slovensku oproti minulým rokom výrazne vzrástol. Zatiaľ čo za prvý polrok 2006 to bolo 482 detí, v roku 2007 v tom istom období už 493 detí a 553 detí za prvých šesť mesiacov 2010. V roku 2013 to bolo za to isté obdobie až 851 detí. Vyplýva to z výskumu Ohrozená rodina na Slovensku 2013, ktorú realizovala Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar.

Svetový deň detí pripadá na 1. Júna. Problematikou ochrany práv detí sa na území Slovenskej republiky zaoberajú viaceré organizácie. Uvádzame napríklad nasledovné:

Úsmev ako dar: www.usmev.sk
UNICEF: www.unicef.sk
Detské domovy na celom území Slovenskej republiky

Špecifikácia hodiniek:
Priemer ciferníka: 44 mm
Strojček: SEIKO PC32S
Ochrana ciferníka z minerálneho skla
Silikónový remienok: 20 mm
Vode odolné: 3ATM - tento stupeň vodotesnosti je väčšinou označený len water resistant ale niekedy je vygravírovaný aj údaj 3ATM poprípade 30m. Hodinky s takouto vodotesnosťou nie sú vodotesné ale len vode odolné. Vode odolné hodinky sa môžu používať iba v styku s tečúcou vodou (umývanie rúk, sprcha atd.) a nie v priamom styku s okolitou vodou, tj. Nesmie na ne pôsobiť priamy okolitý tlak vody (kúpanie).


 

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -            +

Opište kód z obrázku: